Tavan Armatürleri

İnsanoğlu yıllarca bulunduğu mekanları aydınlatmak için ışığı kullanır bu da aydınlatma malzemelerinin çeşitlerine bir neden olmuştur. Hayatımıza Led malzemeler girdikten sonra çoğu aydınlatma malzemeleride Led e bağlı olarak birçok değişikliğe uğramışlardır. 

Armatürler kendi aralarında çeşitlilik göstermektedirler. floresan tip armatürler, Yuvarlak tipte tavan armatürler ve bunun gibi bir çok armatür tipleri. Ancak Led den sonra armatürlerde değişikliğe uğradı.  Mesala 60×60 Led panel armatür, Led Tavan Armatürleri gibi. 

Led Tavan Armatürlerde de iki çeşit armatür bulunmaktadır.  Bunlar; Ledli Led Tavan Armatür ve Led Tavan Armatür (Led Ampullüdür) dür. 

Tavan Armatürleri sensörlü çeşitleri ile de çok kullanılan bir Led elektrik malzemelerinden biridir. Çünkü Sensörlü Led Tavan Armatürlerİ hem enerji tasarrufu olarak, hemde görüntüsüyle insaları bu Sensörlü Led Tavan Armatürü kendine çekmektedir. Sensörlü Led Tavan Armatürlerin sensörlü olması ve Led li olmasıda enerji tasarrufu olarak çok önemlidir.